KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12618002
nr 1261 8002
Ferdinand Fagerlin
(1825-1907), Sverige
Oljemålning, Monogramsignerad, Porträtt av konstnärens syster Carolina Rydberg (1830-1888). Signerad, daterad 1860. Olja på duk, 31x24
Ferdinand Fagerlin, svensk bildkonstnär född 1825, död 1907.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 17 juni 2019
kl 18:48:42
10/6 21:30:40
Ferdinand Fagerlin
Läs mer om Ferdinand Fagerlin